آرمان سایت درمان طب،اطلاع رسانی صحیح مشخصات پزشکان (آدرس دکتر، تلفن مطب و...) و اطلاعات مراکز درمانی ایران (بیمارستان ، درمانگاه ، مراکز پرتونگاری ، فیزیوتراپی ، سونوگرافی ، آزمایشگاه ، داروخانه و...) وهمچنین ارائه اطلاعات پزشکی و دارویی ،تغذیه و رژیم درمانی مورد نیاز هموطنان می باشد . مقالات و مطالب پزشکی تنها جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه پزشکی تلقی نمی گردد و نباید جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست . در واقع شما نمی توانید با تکیه بر این مطالب مبادرت به خود درمانی کنید.امام حسین (ع): سلامت نعمت پنهانی است كه هر گاه موجود باشد، فراموش می شود و هر گاه از دست برود، به یاد می آید. -- سلامت، گوارا ترین نعمت هاست. -- تحرك و فعالیت بدنی فرصتی مناسب برای حفظ و ارتقای سطح سلامت بدن است . -- سلامت جسمی هر فرد در گرو سلامت روانی اوست .
امام حسین (ع): سلامت نعمت پنهانی است كه هر گاه موجود باشد، فراموش می شود و هر گاه از دست برود، به یاد می آید. - سلامت، گوارا ترین نعمت هاست. -

تهران کرج اروميه اردبيل سنندج زنجان رشت قزوين ساري گرگان كرمانشاه همدان ايلام خرم اباد اراك قم سمنان اصفهان اهواز شهركرد بوشهر شيراز يزد بندرعباس كرمان زاهدان ياسوج جزيره كيش جزيره قشم جزيره ابوموسي جزيره خارك تبريز خراسان جنوبي خراسان شمالي خراسان رضوي

ارتباط لاغري نوجوانان با صبحانه

 

 

ارتباط لاغري نوجوانان با صبحانه

 

نوجوانانی که مراقب وزن بدن و اندام خود هستند ممکن است تصور کنند حذف صبحانه به کاهش وزن کمک می کند، اما تحقیقاتی در آمريكا حاکی از آن است که عکس این موضوع ممکن است صادق باشد.
در مطالعه ای پنج ساله به روی بیش از دو هزار نوجوان، آنهایی که از خوردن صبحانه پرهیز کرده بودند به طور متوسط وزن بدنشان پنج پوند (دو کیلو و 300 گرم) بیش از کسانی بود که صبحانه را حذف نکرده بودند.
این درحالی است که کسانی که صبحانه می خوردند مجموعا در طول روز کالری بیشتری مصرف کرده بودند.
اما مطالعه ای که نتایج آن در نشریه “طب اطفال” (Pediatrics) چاپ شده دریافت که احتمال آن که این گروه (اهل خوردن صبحانه) فعال تر باشند خیلی بیشتر است.
تحقیقات دانشگاه مینه سوتا بر وزن مجموعه فزاینده ای از شواهد، دایر بر اینکه کسانی که صبحانه می خورند - چه جوان چه پیر - لاغرتر از کسانی هستند که از آن پرهیز می کنند، می افزاید.
مارک پریرا، سرپرست این تحقیقات، گفت: “ممکن است در نگاه اول با برداشت شهودی انسان متغایر به نظر برسد. اما هرچند این گروه کالری بیشتری مصرف می کنند، اما برای سوزاندن آنها بیشتر فعالیت کردند ، و این احتمالا به خاطر این است که کسانی که صبحانه می خوردند دیگر آنقدر احساس بی حالی نمی کنند.”
“هرچند بهترین حالت این است که چیز سالمی بخورید، اما شواهد به نفع خوردن صبحانه، حالا هر چه می خواهد باشد، بر نخوردن آن سنگینی می کند.”
نوجوانان تنها کسانی نیستند که احتمالا از خوردن صبحانه بهره مند خواهند شد.
در مطالعه ای بر حدود هفت هزار فرد میانسال در نورفوک، تیمی از دانشگاه کمبریج دریافت که کسانی که بیشترین صبحانه را خوردند کمتر ين اضافه وزن را داشتند.

 

 

khademTest Free PageRank Checker
کلیه حقوق این سایت متعلق به darmanteb.ir است.
هرگونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.Copyright © 2011-2012 darmanteb All right reserved